Partner biznesowy oraz doradca w zakresie finansów korporacyjnych

14.08.2024
Katowice

    Grupa SMS jest globalną firmą technologiczną i wiodącym partnerem branży stalowej i metalowej. Naszą misją jest wspieranie producentów w rozwijaniu rentownych, zasobooszczędnych i neutralnych dla środowiska łańcuchów dostaw. SMS Metallurgy Polska należy do grupy spółek SMS Group GmbH i wspiera Grupę w szeregu działań związanych z takimi dziedzinami jak: Sprzedaż, Zakupy i Logistyka, Kontrola Jakości i Dokumentacji, Zarządzanie Danymi Bazowymi, Kontrola Eksportu i Regulacji Środowiskowych, Wsparcie HR, Finanse czy IT Support. Ale to nie wszystko! W SMS Polska zajmujemy się również rozwojem takich dziedzin jak Inteligent Process Automation (IPA), Augmented Reality (AR), Automatyka Przemysłowa.

    Wiemy, że praca to nie wszystko dlatego wysoko cenimy nasz prywatny czas, rodzinę i bezpieczeństwo. Stawiamy na rozwój, zaangażowanie i współpracę, kierujemy się zaufaniem i wzajemnym szacunkiem.

    Jeśli nasze wartości są Ci bliskie to zapraszamy Cię do aplikowania!

  • Zakres obowiązków

    • Stworzenie interfejsu do poszczególnych krajów, banków, jak również do organizacji regionalnych dla systemów IT (TIS i SAP TRM).
    • Administracja transakcji płatniczych,
    • Digitalizacja procesów płatniczych
    • Współpraca z Liderem i pozostałymi pracownikami w celu poprawy jakości pracy
    • Udział w testach operacyjnych i systemowych oraz zapewnianie ciągłości funkcjonowania dla procesów operacyjnych
    • Przygotowywanie zestawień, analiz i statystyk zgodnie z potrzebami
    • Wsparcie kierownika projektu we wdrażaniu nowych wymagań z odpowiednich działów i zastosowanie ich w systemach

  • Wymagania

    • Tytuł licencjata lub magistra w dziedzinie finansów, rachunkowości lub pokrewnej
    • Min 2 lata doświadczenia w obsłudze aplikacji płatniczych przedsiębiorstwa IT
    • Znajomość różnych trybów płatności, takich jak polecenia zapłaty, czeki
    • Znajomość  j.angielskiego min C1
    • Znajomość j.niemieckiego min B2
    • Znajomość programów MS Office, programy ERP, SAP
    • Bardzo dobre umiejętności komunikacyjne, zdolność do wywierania wpływu
    • Orientacja na klienta,
    • Umiejętność dogłębnego zbadania sytuacji lub problemów w celu uzyskania odpowiednich informacji do skutecznego rozwiązania problemu
    • Chęć uczenia się nowych systemów, procesów i stosowania odpowiednich technologii
    • Bardzo dobre umiejętności analityczne
    • Samodzielność/Sumienność,
    • Umiejętność pracy w zespole

  • Oferujemy

    • wynagrodzenie adekwatne do kompetencji,
    • umowa na czas nieokreślony po okresie próbnym,
    • pracę w środowisku międzynarodowym,
    • elastyczny czas pracy, pracę hybrydową,
    • dzień wolny w dniu urodzin,
    • pakiet opieki medycznej, ubezpieczenie grupowe, kartę sportową,
    • szkolenia, również tym językowe,
    • wpłatę do PPK w wysokości 2,5% finansowaną przez pracodawcę,
    • możliwość rozwoju i doskonalenia swoich kompetencji oraz realizacji swoich pomysłów,
    • współudział w tworzeniu i rozwoju organizacji.