Kariera

Inspektor ds. dokumentacji

14.08.2024
Katowice

    Grupa SMS jest globalną firmą technologiczną i wiodącym partnerem branży stalowej i metalowej. Naszą misją jest wspieranie producentów w rozwijaniu rentownych, zasobooszczędnych i neutralnych dla środowiska łańcuchów dostaw. SMS Metallurgy Polska należy do grupy spółek SMS Group GmbH i wspiera Grupę w szeregu działań związanych z takimi dziedzinami jak: Sprzedaż, Zakupy i Logistyka, Kontrola Jakości i Dokumentacji, Zarządzanie Danymi Bazowymi, Kontrola Eksportu i Regulacji Środowiskowych, Wsparcie HR, Finanse czy IT Support. Ale to nie wszystko! W SMS Polska zajmujemy się również rozwojem takich dziedzin jak Inteligent Process Automation (IPA), Augmented Reality (AR), Automatyka Przemysłowa.

    Wiemy, że praca to nie wszystko dlatego wysoko cenimy nasz prywatny czas, rodzinę i bezpieczeństwo. Stawiamy na rozwój, zaangażowanie i współpracę, kierujemy się zaufaniem i wzajemnym szacunkiem.

    Jeśli nasze wartości są Ci bliskie to zapraszamy Cię do aplikowania!

  • Zakres obowiązków

    • Weryfikacja dokumentacji jakościowej dostarczonej przez podwykonawców (protokoły pomiarowe, certyfikaty materiałowe, protokoły z badań NDT itp.) na podstawie analizy rysunku technicznego oraz wewnętrznych norm jakości
    • Współpraca z działem projektowym w sprawie niezgodności wyrobów z wymaganiami technicznymi
    • Akceptacja dostarczonych produktów na podstawie sprawdzonej dokumentacji.
    • Zwalnianie zamówień do wysyłki na podstawie sprawdzonej dokumentacji.
    • Kontakt z dostawcami w sprawie brakującej dokumentacji
    • Dbanie o odpowiednie przyporządkowanie dokumentacji w systemie.
    • Współpraca z Liderem i pozostałymi pracownikami w celu poprawy jakości pracy.
    • Nadzór nad jakością i poprawnością dokumentów otrzymanych od dostawców i podwykonawców.
    • Współpraca z Działem Zakupów w sprawie problematycznych dostawców i braku dokumentacji

  • Wymagania

    • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2; znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem
    • wykształcenie min. średnie techniczne, mile widziani studenci i absolwenci wydziałów: Mechaniczno-Technologicznych, Inżynierii Materiałowej, Metalurgii;
    • w przypadku osób z wykształceniem średnim minimum 2 lata doświadczenia w pracy z dokumentacją jakościową w środowisku międzynarodowym;
    • mile widziana praktyczna znajomość systemów jakości oraz norm technicznych;
    • mile widziana znajomość normy EN 10204
    • znajomość pakietu MS Office oraz mile widziana znajomość programów ERP (znajomość programu SAP będzie dodatkowym atutem);
    • zdolność analitycznego myślenia, umiejętności negocjacyjne, umiejętność pracy w zespole, skrupulatność i systematyczność, dobra organizacji pracy oraz komunikatywność, znajomość rysunku technicznego.

  • Oferujemy

    • samodzielne stanowisko
    • wynagrodzenie adekwatne do kompetencji,
    • pracę w środowisku międzynarodowym,
    • elastyczny czas pracy, pracę hybrydową,
    • pełen pakiet benefitów i szkoleń (Multisport i Luxmed dofinansowane przez pracodawcę, owocowe poniedziałki, dodatkowe dni wolne jak np. dzień wolny w urodziny, EAP24 czyli program wsparcia pracowników, szkolenia językowe, świętujemy nasze sukcesy, wyjazdy i imprezy integracyjne, firmowa biblioteka, pakiet powitalny).
    • wpłatę do PPK w wysokości 2,5% finansowaną przez pracodawcę,
    • możliwość rozwoju i doskonalenia swoich kompetencji oraz realizacji swoich pomysłów,
    • współudział w tworzeniu i rozwoju organizacji